Bursa Lavoba Montajı

HomeBursa Lavoba Montajı

Lavoba Montajı Hizmetleri

Lavoba ve Vitrifiye Ürünleri montajına başlamadan önce montajı yapılacak ürünlerin yerlerine uygun olup olmadığı kontrol edilmelidir. Lavabo montajında kolon ayağın üstüne lavabo konularak lavabo montaj vidası deliklerinden işaretlenir işaretlediğimiz yerden 12 mm matkap ucuyla delindikten sonra lavabo montaj vidası duvara vidalanır, sonrasında kolon ayak ve lavabo yerine sabitlenir sifonu ve lavabo bataryası yerlerine sabitlendikten sonra duvar ve lavabo arasına silikon ile izole edilmelidir.

Asma klozet montajında saplamaların yükseklik ölçüleri kontrol edilmelidir yerden saplama standart ölçüsü 32cm dir. Bu ölçüde bir sorun yoksa asma klozet gider takımını gömme rezervuardaki 40mm ve 90mm boru yerlerinden ölçü alınarak kesilmelidir. Kesilen borular yerlere silikon yağı sürülerek takılmalı sonrasında asma klozeti saplamalardan geçirerek takarken 40mm ve 90mm boruların contalarını kontrol etmeliyiz. Klozet yerine oturduktan sonra plastik pul demir pul ve somun sırasıyla takılarak sıkılmalıdır klozet kapağı asma klozetin üstündeki iki deliğe geçirilerek montajlanmalıdır. Kumanda plakasını takarken depo musluğunu açmayı unutmamalıyız.

Bursa Gider açma

Duş teknesi montajlarken duş teknesinin panel ölçüsü metreyle ölçülür. Alınan ölçüde tekne ayakları yükseltilir ve teraziye alınır. Panel yerine uyup uymadığı kontrol edilir sorasında duş teknesinin sifonu montajlanır. Duvar ile duş teknesinin arasındaki boşluğu silikon ile izole ettikten duş teknesinin paneli yerine takılır.

Banyo su armatürü montajında duvardaki sıcak soğuk su ölçüsü minimum 14.5cm maksimum 16cm olmalıdır. Eksantriklere keten sarılarak duvara sıkılmalı (tesisatlar içeride kalmış ise istenilen ölçüde uzatma kullanılmalı eğer tesisat dışarıda ise eksantrikler kesilmelidir.) sonrasında aynalar yerlerine sıkılmalı su armatürün girişlerine içine 3/4 fiber conta takılmalı sonra 30-32 anahtarla montajlanmalıdır.

Lavabo su armatürü montajında sıcak soğuk su flexleri ve sapması armatüre montajlanır lavaboya yada tezgahtan geçirilerek yerine oturtulduktan sonra alttan conta pul ve somun sırasıyla sıkılmalı sonrasında flexleri 18-19 iki ağız anahtar ile kontra tutarak sıkılmalıdır.

Kanal Gider Açma 0546 940 21 75